Forum Nowej Edukacji

Maluszki, które przychodzą z Wami na nasze zajęcia, całkiem niedługo zapewne powędrują do przedszkoli, a potem szkół. Naszą misją jest wspieranie rodziny na każdym etapie, zatem edukacja jak najbardziej wpisują się  w obszar naszych działań. Wiemy, że obecnie nie jest łatwo, zarówno dzieciom, jak i rodzicom i nauczycielom.

Rok temu współorganizowaliśmy Ogólnopolskie Spotkanie Edukacji Alternatywnej, a w tym zostaliśmy zaproszeni do udziału w Forum Nowej Edukacji.

Czym jest Forum Nowej Edukacji?

Forum to cykl darmowych konferencje o edukacji dla wszystkich, którym ten temat jest bliski: nauczycieli, rodziców, uczniów i wszelkich osób zaangażowanych w budowanie społeczności szkolnej. Formuła konferencji na podstawie informacji przekazanych przez organizatora, czyli Edu-klaster, jest następująca:

InspiRACJE – krótkie i energetyczne prezentacje ciekawych projektów, studiów przypadków, pomysłów na inne podejście do edukacji

Inspirować będą: nauczyciele, uczniowie, rodzice, trenerzy, przedstawiciele uczelni i biznesu.

ModeRACJE – piłeczka będzie po Waszej stronie. Przez 2h będziemy pracować w zespołach, rozmawiać o kwestiach dla Was ważnych, empatyzować i, co istotne, wypracowywać zalążki projektów, które będziecie mogli dalej współtworzyć.

Naszym zadaniem będzie stworzenie przestrzeni, zadawanie odpowiednich pytań i dostarczanie technik, dzięki którym Wasza praca będzie bardziej efektywna.

WaszeRACJE – to podsumowanie prac zespołów na forum i panel dyskusyjny, w którym każdy będzie miał równe prawa do wzięcia udziału w rozmowie.

Wydarzenie odbędzie się 6 listopada 2018.

Zapraszamy serdecznie do udziału!

  Zapraszamy na stronę Forum Nowej Edukacji na Facebook.