Piersią – przydatny ebook dla przyszłych i młodych rodziców

Karmienie piersią wydaje się być najbardziej naturalną, fizjologiczną czynnością. Noworodek każdego gatunku ssaków żywi się mlekiem swojej matki, zanim jego organizm osiągnie dojrzałość do rozszerzania diety o inne produkty.

Okazuje się jednak, że nie zawsze to, co naturalne, jest proste. Dlatego powstał ebook Piersią: by wspierać, przygotowywać i pomagać młodym rodzicom w rozpoczęciu mlecznej drogi ze swoim nowonarodzonym dzieckiem.

Przygotowania

Pojawienie się upragnionych dwóch kresek na teście ciążowym rozpoczyna lawinę planów i przygotowań. Jedni na pierwszym miejscu stawiają przygotowania do porodu, inni bardziej skupiają się na praktycznych aspektach opieki nad noworodkiem, projektując pokój i kompletując wyprawkę.

Jednak często pomijany jest temat laktacji, a przecież do karmienia piersią też warto się przygotować.

Szkoły rodzenia często mają krótki moduł o karmieniu piersią, być może pokazują wygodne pozycje do karmienia, jednak często nie ma czasu na kompleksowe i głębokie przerobienie tego tematu.

Dlatego warto sięgnąć po kompendium wiedzy, jakim jest ebook Piersią. Co jest potrzebne do udanego karmienia?, w który zostały zebrane wszystko co najważniejsze, by zwiększyć szanse na udaną mleczną drogę.

Wsparcie

Pokoleniowo, nie mamy łatwego zadania. Pokolenie naszych mam i babć często borykało się z różnymi trudnościami, przez co w wielu rodzinach nie ma tradycji i doświadczeń laktacyjnych.

Wielu z obecnych dorosłych nie było w ogóle karmionych mlekiem mamy lub karmienie to kończyło się bardzo szybko. Dlaczego tak się działo?

Rozwój przemysłowy i gloryfikowanie sztucznych mieszanek o określonym składzie chemicznym sprawiły, że naturalne karmienie łatwo było zastąpić produktami gotowymi.

Przy jednoczesnych zaleceniach sztywnych godzin karmienia, braku fachowego wsparcia, a także często niewiedzy, młode mamy szybko rezygnowały z podejmowania prób karmienia piersią i decydowały się na wprowadzenie mieszanki mlekozastępczej.

Dziś, gdy wiedza o laktacji jest znacznie większa, a wsparcie promotorki karmienia piersią, douli czy doradcy laktacyjnego jest coraz bardziej dostępne, mamy spore możliwości, by właściwie wspierać młode mamy, które chcą karmić swoje dzieci w ten najbardziej naturalny sposób.

Piersią. Co jest potrzebne do udanego karmienia? zbiera najważniejsze informacje wspierające przyszłych i młodych rodziców. Zawiera nie tylko fakty wynikające z badań naukowych, ale także bogate doświadczenie autorki, Magdaleny Szaraniec, aktywnej douli i promotorki karmienia piersią, która na co dzień wspiera młodych rodziców w laktacyjnych zmaganiach.

Doświadczenie

Fundacja Polekont już od 8 lat wspiera młodych rodziców. Prowadzimy Klubu Rodziców z dziećmi do lat 3, w ramach których wspieramy mamy w różnych macierzyńskich doświadczeniach.

Mamy za sobą realizację projektu Mleczne wsparcie, który bardzo wyraźnie pokazał, jak wiele jest nadal do zrobienia w obszarze laktacyjnego wsparcia.

Wiemy, że nie każda rodzina może pozwolić sobie na kursy czy laktacyjne konsultacje. Dlatego chcemy, by informacje zawarte w ebooku Piersią. Co jest potrzebne do udanego karmienia? mogły pomóc każdej przyszłej mamie i każdemu przyszłemu tacie.

Bo karmienie piersią to sprawa całej rodziny.

Ebook zawiera wszelkie informacje potrzebne do przygotowania się do mlecznej drogi, ale także rozwiewa wątpliwości dotyczące sytuacji fizjologicznych nie wymagających wsparcia specjalisty. Wyjaśnia także czym zajmują się specjaliści od laktacji i kiedy warto się do nich zgłosić.

Piersią. Co jest potrzebne do udanego karmienia? polecamy każdej przyszłej i młodej mamie, każdemu przyszłemu i młodemu tacie, bo karmienie piersią dotyczy całej rodziny.

Zakup ebooka jest również wsparciem finansowym dla Fundacji Polekont, dzięki niemu możemy lepiej pomagać i dalej się rozwijać.