Warsztaty karmienia piersią

Warsztaty karmienie piersią

Karmienie piersią wydaje się jedną z najbardziej naturalnych czynności. Rodzi się dziecko, a mama swobodnie przystawia je do piersi, gdzie maluch znajduje ukojenie i pokarm.

Jednak w praktyce nie zawsze wszystko przebiega zgodnie z planem. Powszechne jest dokarmianie dzieci mlekiem modyfikowanym już w szpitalu zaraz po urodzeniu, brak wystarczającego wsparcia dla kobiety karmiącej czy brak aktualnej wiedzy na temat laktacji.

Edukacja i wsparcie to podstawa sukcesu w tej dziedzinie. Dlatego przyszłych rodziców zapraszamy na spotkania o tematyce karmienia piersią, które pomogą im przygotować się do tego ważnego etapu w życiu ich maleństwa.

Szczegółowe zagadnienia poruszane podczas naszych warsztatów to przykładowo:

• przygotowanie do karmienia piersią, czyli o czym warto wiedzieć zanim trafisz na oddział położniczy
  • karmienie piersią: fakty i mity
  • łagodne zakończenie karmienia piersią, dla tych którzy pragną już zakończyć swoją mleczną drogę

1 Mar 2020 13:00 - 16:00

Agata Aleksandrowicz to założycielka bloga Hafija.pl, który stanowi kompendium wiedzy o rodzicielstwie i karmieniu piersią, a tym samym jest jednym z najbardziej wpływowych blogów w Polsce. Agata jest dyplomowaną promotorką karmienia piersią i Wiceprezeską Zarządu Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Warsztaty z Odstawienia od piersi prowadzone przez Hafiję ukończyło już ponad 2000 rodziców.

Dzięki nim dowiesz się jak odstawić dziecko od piersi wtedy kiedy będziecie tego chcieli lub potrzebowali. Od prowadzącej: "W czasie warsztatów pomagam podjąć rodzicom decyzję o czasie i sposobie odstawienia dziecka od piersi. Powiem od czego zacząć i jakie metody pozwolą Wam rozwiać swoje obawy, że odstawienie to „droga przez łzy i nerwy”. Pomagam znaleźć ścieżkę w szacunku dla potrzeb i emocji obu stron relacji karmienia piersią." Czego dowiesz się w czasie warsztatów?
  • kiedy nie trzeba odstawiać dziecka od piersi (praca, żłobek, wpływ karmienia na zdrowie mamy i dziecka, leczenie w czasie karmienia piersią)
  • jak rozszerzanie diety i jedzenie dziecka wpływa na jego sen oraz proces odstawienia
  • jak przygotować się do odstawienia od piersi
  • jak w karmienie i odstawienie może zaangażować się partner
  • jaki jest związek snu i karmienia piersią, czyli o co chodzi dzieciom, które budzą się co godzinę
  • jak usypiać dziecko inaczej niż przy piersi
  • kiedy dziecko zacznie przesypiać noc i kiedy noce mogą być ciężkie
  • czy możesz wyjść z domu bez dziecka
  • jakie mogą być pierwsze kroki w odstawieniu od piersi
  • jak wspierać dziecko w czasie odstawiania i jak dbać o swoje potrzeby w tym czasie
  • jak wygląda samoodstawienie i długie karmienie piersią
  • jakie książki warto przeczytać
Jak najbardziej można przyjść z dzieckiem. Warsztat przeznaczony dla rodziców dzieci po 6 miesiącu życia.
Zachęcamy do udziału również ojców. Uczestnicy otrzymują drukowane materiały z warsztatów oraz promocyjne naklejki od Hafiji.

1 Mar 2020 09:30 - 12:30

• jak przygotować się do odstawienia od piersi
  • jak w karmienie i odstawienie może zaangażować się partner
  • jak usypiać dziecko inaczej niż przy piersi
  • kiedy dziecko zacznie przesypiać noc i kiedy noce mogą być ciężkie
  • czy możesz wyjść z domu bez dziecka
  • jakie mogą być pierwsze kroki w odstawieniu od piersi
  • jak wygląda samoodstawienie i długie karmienie piersią
  • jakie książki warto przeczytać

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty, skontaktuj się z nami: oddzwonimy i ustalimy terminy i zasady współpracy.

Warsztat: Początki karmienia piersią

3 Feb 2020 10:00 - 11:30