Warsztaty karmienia piersią

Warsztaty karmienie piersią

Karmienie piersią wydaje się jedną z najbardziej naturalnych czynności. Rodzi się dziecko, a mama swobodnie przystawia je do piersi, gdzie maluch znajduje ukojenie i pokarm.

Jednak w praktyce nie zawsze wszystko przebiega zgodnie z planem. Powszechne jest dokarmianie dzieci mlekiem modyfikowanym już w szpitalu zaraz po urodzeniu, brak wystarczającego wsparcia dla kobiety karmiącej czy brak aktualnej wiedzy na temat laktacji.

Edukacja i wsparcie to podstawa sukcesu w tej dziedzinie. Dlatego przyszłych rodziców zapraszamy na spotkania o tematyce karmienia piersią, które pomogą im przygotować się do tego ważnego etapu w życiu ich maleństwa.

Szczegółowe zagadnienia poruszane podczas naszych warsztatów to przykładowo:

• przygotowanie do karmienia piersią, czyli o czym warto wiedzieć zanim trafisz na oddział położniczy
  • karmienie piersią: fakty i mity
  • łagodne zakończenie karmienia piersią, dla tych którzy pragną już zakończyć swoją mleczną drogę

Karmienie piersią - fakty i mity

8 Kwi 2019 11:00 - 12:30

Z wielu stron można usłyszeć, że karmienie piersią to naturalna i fizjologiczna czynność, do której każda matka została odpowiednio przygotowana przez naturę. W praktyce okazuje się jednak, że nie zawsze jest to takie proste. Dlatego do karmienia piersią warto przygotować się jeszcze w czasie ciąży i nie chodzi tu wcale o szczególne "czynności przygotowawcze", ale o rzetelną wiedzę, która pomoże przetrwać chwile kryzysu i przeciwstawić się "dobrym radom" otoczenia. W czasie spotkani:

• obalimy najbardziej zaskakujące i powszechne mity dotyczące karmienia
  • opowiemy o tym, czego można spodziewać się w pierwszych dniach po narodzinach dziecka
  • podpowiemy, gdzie szukać wsparcia i pomocy, jeśli pojawią się laktacyjne trudności
Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Rodziców prowadzonego przez Stowarzyszenie Daleko Więcej.

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty, skontaktuj się z nami: oddzwonimy i ustalimy terminy i zasady współpracy.

Warsztat: Początki karmienia piersią

6 Mar 2019 11:30 - 12:30

Warsztat: Karmiąca mama wraca do pracy

27 Feb 2019 12:30 - 13:30