Warsztaty karmienia piersią

Warsztaty karmienie piersią

Karmienie piersią wydaje się jedną z najbardziej naturalnych czynności. Rodzi się dziecko, a mama swobodnie przystawia je do piersi, gdzie maluch znajduje ukojenie i pokarm.

Jednak w praktyce nie zawsze wszystko przebiega zgodnie z planem. Powszechne jest dokarmianie dzieci mlekiem modyfikowanym już w szpitalu zaraz po urodzeniu, brak wystarczającego wsparcia dla kobiety karmiącej czy brak aktualnej wiedzy na temat laktacji.

Edukacja i wsparcie to podstawa sukcesu w tej dziedzinie. Dlatego przyszłych rodziców zapraszamy na spotkania o tematyce karmienia piersią, które pomogą im przygotować się do tego ważnego etapu w życiu ich maleństwa.

Szczegółowe zagadnienia poruszane podczas naszych warsztatów to przykładowo:

• przygotowanie do karmienia piersią, czyli o czym warto wiedzieć zanim trafisz na oddział położniczy
  • karmienie piersią: fakty i mity
  • łagodne zakończenie karmienia piersią, dla tych którzy pragną już zakończyć swoją mleczną drogę

16 Lut 2019 10:00 - 12:30

Agata Aleksandrowicz to założycielka bloga Hafija.pl, który stanowi kompendium wiedzy o rodzicielstwie i karmieniu piersią, a tym samym jest jednym z najbardziej wpływowych blogów w Polsce. Agata jest dyplomowaną promotorką karmienia piersią i Wiceprezeską Zarządu Fundacji Promocji Karmienia Piersią. Fundacja Polekont organizuje i zaprasza na warsztaty dotyczące odstawienia dziecka od piersi prowadzone przez Hafiję. Czego dowiesz się w czasie warsztatów?

• jak długo karmić piersią
  • kiedy nie trzeba odstawiać dziecka od piersi (praca, żłobek, wpływ karmienia na zdrowie mamy i dziecka, leczenie w czasie karmienia piersią)
  • jak rozszerzać dietę przy odstawieniu od piersi
  • jak przygotować się do odstawienia od piersi
  • jak w karmienie i odstawienie może zaangażować się partner
  • jaki jest związek snu i karmienia piersią
  • jak sobie poradzić z karmieniem nocnym
  • jakie są pierwsze kroki w odstawieniu od piersi
  • jak wspierać dziecko w czasie odstawiania
  • czym jest samoodstawienie
  • o długim karmieniu piersią
  • jakie książki warto przeczytać
Jak najbardziej można przyjść z dzieckiem
Zachęcamy do udziału również ojców. Uczestnicy otrzymują drukowane materiały z warsztatów oraz promocyjne naklejki od Hafiji.

16 Lut 2019 13:00 - 15:30

• jak długo karmić piersią
  • jak rozszerzać dietę przy odstawieniu od piersi
  • jak przygotować się do odstawienia od piersi
  • jak w karmienie i odstawienie może zaangażować się partner
  • jaki jest związek snu i karmienia piersią
  • jak sobie poradzić z karmieniem nocnym
  • jakie są pierwsze kroki w odstawieniu od piersi
  • jak wspierać dziecko w czasie odstawiania
  • czym jest samoodstawienie
  • o długim karmieniu piersią
  • jakie książki warto przeczytać
Jak najbardziej można przyjść z dzieckiem

Karmienie piersią - fakty i mity

8 Kwi 2019 11:00 - 00:30

Z wielu stron można usłyszeć, że karmienie piersią to naturalna i fizjologiczna czynność, do której każda matka została odpowiednio przygotowana przez naturę. W praktyce okazuje się jednak, że nie zawsze jest to takie proste. Dlatego do karmienia piersią warto przygotować się jeszcze w czasie ciąży i nie chodzi tu wcale o szczególne "czynności przygotowawcze", ale o rzetelną wiedzę, która pomoże przetrwać chwile kryzysu i przeciwstawić się "dobrym radom" otoczenia. W czasie spotkani:

• obalimy najbardziej zaskakujące i powszechne mity dotyczące karmienia
  • opowiemy o tym, czego można spodziewać się w pierwszych dniach po narodzinach dziecka
  • podpowiemy, gdzie szukać wsparcia i pomocy, jeśli pojawią się laktacyjne trudności
Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Rodziców prowadzonego przez Stowarzyszenie Daleko Więcej.

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty, skontaktuj się z nami: oddzwonimy i ustalimy terminy i zasady współpracy.

26 Aug 2018 09:00 - 14:30

18 Dec 2017 - 19 Dec 2017 13:00