Warsztaty kompetencyjne

Żadne dziecko nie przychodzi na świat z instrukcją obsługi.

Nie ma też jednej recepty na każde zachowanie dziecka, a każdy rodzic szuka swojej własnej ścieżki na sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W naszej Fundacji nie dajemy gotowych rozwiązań, nie głosimy „prawdy objawionej” ani nie przekonujemy do metod, które są zawsze skuteczne. Wierzymy w idę wychowania w szacunku do potrzeb ludzi małych i dużych. Jesteśmy też przekonani o dobrych intencjach rodziców szukających najlepszych rozwiązań w codziennych wyzwaniach i trudnościach.

Na naszych warsztatach rozkładamy na czynniki pierwsze różne tematy, z którymi zderzają się rodzice zarówno mniejszych jak i większych dzieci. W czasie naszych warsztatów opieramy się o najnowsze publikacje z dziedziny wychowania i rozwoju dzieci, korzystamy z wiedzy polskich i światowych  autorytetów, a także wraz z uczestnikami pracujemy na wspólnych doświadczeniach, wyciągając wnioski oraz szukając przydatnych i praktycznych rozwiązań.

Poruszamy między innymi następujące tematy:

• dziecięca agresja
  • bunt dwulatka
  • wychowanie bez kar i nagród
  • rodzicielstwo a relacja parterów
  • work-life balance
  • nowe dziecko w rodzinie
  • rozwój przez zabawę
  • adaptacja do żłobka i przedszkola
  • skuteczna i empatyczna komunikacja
  • techniki skutecznego uczenia się
  • narzędzia coachingowych w edukacji
  • zarządzanie czasem i obowiązkami

Warsztat: Origami dla początkujących

23 Lip 2019 10:00 - 11:00

W naszym Klubie na oknach wiszą kolorowe żurawie origami. Chcesz nauczyć się robić swoje własne? Podobno potrzeba złożyć 1000 żurawi aby spełniło jedno marzenie. Zapraszamy na zajęcia składania prostych form origami. Zapewniamy kwadratowy, kolorowy papier.

Warsztat: Obrazki z roślin

26 Lip 2019 10:00 - 11:00

Kolorowe płatki, różnokształtne liście, trawy - to doskonałe materiały do stworzenia twórczej kompozycji. Zapraszamy na zajęcia, na których każdy będzie mógł stworzyć swój własny roślinny obrazek. Będziemy:

• kleić
  • malować
  • dobrze się bawić
Konieczne są ubrania robocze!
Bardzo prosimy o przyniesienie dzieciom odzieży zabezpieczającej przed ubrudzeniem lub przyjście w ubraniach, które mogą się pobrudzić. Zależy nam na dziecięcej swobodzie.

Spotkanie: Czy rodzice muszą być zawsze zgodni?

30 Lip 2019 10:00 - 11:00

Wspólny front rodzicielski urósł w społecznym przekazie do roli swego rodzaju rodzicielskiego dogmatu. Ale czy to możliwe, żeby rodzice byli zawsze zgodni? Porozmawiajmy:

• jak radzić sobie w sytuacji różnicy zdań bez wzajemnego podważania autorytetu?
  • jakie kwestie wydają się być kluczowe do uzgodnienia wspólnej wizji w wychowywaniu dzieci?
  • jak radzić sobie z odmiennym podejściem do codziennych i niecodziennych sytuacji?
Wspólnie porozmawiamy o naszych bolączkach i kłopotach w codziennym, partnerskim życiu. Zastanowimy się nad tym co dla nas jest najważniejsze, a w jakich obszarach łatwiej nam iść na kompromisy.

Warsztat: Zajęcia muzyczne - Gordonki

31 Lip 2019 10:00 - 11:00

Gordonki to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat). Zaproszamy do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja), dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię.

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty, skontaktuj się z nami: oddzwonimy i ustalimy terminy i zasady współpracy.

Warsztat: układanki z guzików

19 Jul 2019 10:00 - 11:00