Warsztaty kompetencyjne

Żadne dziecko nie przychodzi na świat z instrukcją obsługi.

Nie ma też jednej recepty na każde zachowanie dziecka, a każdy rodzic szuka swojej własnej ścieżki na sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W naszej Fundacji nie dajemy gotowych rozwiązań, nie głosimy „prawdy objawionej” ani nie przekonujemy do metod, które są zawsze skuteczne. Wierzymy w idę wychowania w szacunku do potrzeb ludzi małych i dużych. Jesteśmy też przekonani o dobrych intencjach rodziców szukających najlepszych rozwiązań w codziennych wyzwaniach i trudnościach.

Na naszych warsztatach rozkładamy na czynniki pierwsze różne tematy, z którymi zderzają się rodzice zarówno mniejszych jak i większych dzieci. W czasie naszych warsztatów opieramy się o najnowsze publikacje z dziedziny wychowania i rozwoju dzieci, korzystamy z wiedzy polskich i światowych  autorytetów, a także wraz z uczestnikami pracujemy na wspólnych doświadczeniach, wyciągając wnioski oraz szukając przydatnych i praktycznych rozwiązań.

Poruszamy między innymi następujące tematy:

• dziecięca agresja
  • bunt dwulatka
  • wychowanie bez kar i nagród
  • rodzicielstwo a relacja parterów
  • work-life balance
  • nowe dziecko w rodzinie
  • rozwój przez zabawę
  • adaptacja do żłobka i przedszkola
  • skuteczna i empatyczna komunikacja
  • techniki skutecznego uczenia się
  • narzędzia coachingowych w edukacji
  • zarządzanie czasem i obowiązkami

Wioska wsparcia rodziców nastolatków

25 Sty 2019 17:00 - 19:00

Porozmawiajmy:

• jesteś rodzicem nastolatka lub prawie nastolatka?
  • bywa, że nie wiesz już co robić, a próby komunikacji z dorastającym dzieckiem nie kończą się najlepiej?
  • miewasz chwile bezradności i bezsilności?
  • szukasz nowych pomysłów na strategie, które pozwolą Ci poprawić relacje ze swoim dzieckiem?
Zapraszamy, spotkanie odbywa się w ramach Klubu Rodziców prowadzonego przez ArtZonę.

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty, skontaktuj się z nami: oddzwonimy i ustalimy terminy i zasady współpracy.

Bunt dwulatka - cześć druga

18 Jan 2019 10:00 - 11:00

O co chodzi w Rodzicielstwie Bliskości?

7 Jan 2019 11:00 - 12:30

9 Oct 2018 12:30 - 14:30

Czy rodzice muszą być zawsze zgodni?

8 Oct 2018 11:00 - 00:30

12 Sep 2018 10:00 - 12:00