Warsztaty kompetencyjne

Żadne dziecko nie przychodzi na świat z instrukcją obsługi

Nie ma też jednej recepty na każde zachowanie dziecka, a każdy rodzic szuka swojej własnej ścieżki na sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W naszej Fundacji nie dajemy gotowych rozwiązań, nie głosimy „prawdy objawionej” ani nie przekonujemy do metod, które są zawsze skuteczne. Wierzymy w idę wychowania w szacunku do potrzeb ludzi małych i dużych. Jesteśmy też przekonani o dobrych intencjach rodziców szukających najlepszych rozwiązań w codziennych wyzwaniach i trudnościach.

Na naszych warsztatach rozkładamy na czynniki pierwsze różne tematy, z którymi zderzają się rodzice zarówno mniejszych jak i większych dzieci. W czasie naszych warsztatów opieramy się o najnowsze publikacje z dziedziny wychowania i rozwoju dzieci, korzystamy z wiedzy polskich i światowych  autorytetów, a także wraz z uczestnikami pracujemy na wspólnych doświadczeniach, wyciągając wnioski oraz szukając przydatnych i praktycznych rozwiązań.

Poruszamy między innymi następujące tematy:

• dziecięca agresja
  • bunt dwulatka
  • wychowanie bez kar i nagród
  • rodzicielstwo a relacja parterów
  • work-life balance
  • nowe dziecko w rodzinie
  • rozwój przez zabawę
  • adaptacja do żłobka i przedszkola
  • skuteczna i empatyczna komunikacja
  • techniki skutecznego uczenia się
  • narzędzia coachingowych w edukacji
  • zarządzanie czasem i obowiązkami

Warsztat: Zajęcia plastyczne dla dzieci od 2 lat i starszych

2 Sie 2021 10:00 - 11:00

Zapraszamy na twórcze zajęcia dzieci powyżej 2 roku życia. Razem z Anią poćwiczymy małą motorykę i przeniesiemy się wyobraźnią w tropikalny dziki świat zwierząt. W zajęciach może również uczestniczyć starsze rodzeństwo naszych klubowiczów (dzieci w wieku 3-6 lat)

2 Sie 2021 11:00 - 12:00

Doświadczanie świata wszystkimi zmysłami - zapraszamy na 60 minut wspólnej zabawy. Zabawy sensoryczne to czas brudzenia się, kreatywności i spontanicznej twórczości. Prosimy o przyjście w swobodnych ubraniach, które mogą dzieci pobrudzić.

4 Sie 2021 10:30 - 11:00

Zapraszamy dzieci na zajęcia z językiem włoskim. Będziemy śpiewać i bawić się, poznając włoskie nazwy różnych zwierzątek. Prowadzenie: nasza klubowiczka Zosia Piechnik

5 Sie 2021 11:00 - 12:00

Doświadczanie świata wszystkimi zmysłami - zapraszamy na 60 minut wspólnej zabawy. Zabawy sensoryczne to czas brudzenia się, kreatywności i spontanicznej twórczości. Prosimy o przyjście w swobodnych ubraniach, które dzieci mogą pobrudzić.

Warsztat: Zajęcia plastyczne dla dzieci powyżej 2 lat

5 Sie 2021 16:00 - 17:00

11 Sie 2021 10:30 - 11:00

Warsztat: Akwarelowe malowanie dla mam

13 Sie 2021 10:00 - 11:00

Warsztaty akwarelowe dla mam. Mama też człowiek, wiec możne malować 😉 jest to niewątpliwie relaksujące i dobrze na nas mamy wpływa.

Tym razem namalujemy różne kawy!

Latte, cappuccino, a może mała czarna? Taki piękny własnoręczny obrazek będzie potem świetnie ozdabiał niejedna kuchnię. Przy okazji porozmawiamy o pędzelkach, farbach, papierach, tak żeby każdy uczestnik mógł malować również sam w domu.

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty, skontaktuj się z nami: oddzwonimy i ustalimy terminy i zasady współpracy.

Warsztat: Tworzymy zabawki

13 Jul 2021 10:00 - 11:00