Przygotowanie do porodu

Warsztaty przygotowujące do porodu

Poród to jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu kobiety

Wraz z narodzinami dziecka rodzi się również matka. To wielka zmiana dla całej rodziny.

Zapraszamy Was na spotkania, które pomogą przygotować się do tego wyjątkowego wydarzenia i pomogą uporządkować zdobyte już wcześniej informacje. Oswoją także z emocjami, które mogą pojawić się w okresie okołoporodowym, a także podpowiedzą gdzie szukać pomocy w razie trudności.

Szczegółowa tematyka omawiana podczas naszych warsztatów to na przykład:

• przygotowanie do połogu, czyli o co możesz zatroszczyć się jeszcze przed porodem
  • przygotowanie do porodu
  • rola osoby towarzyszącej przy porodzie
  • niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego

Przy okazji, zapraszamy do Galerii zdjęć pięknych mam oczekujących dzieci.

Zapraszamy także do Wypożyczalni, gdzie można zaopatrzyć się w sprzęt przydatny po porodzie.

Warsztat: Rola osoby towarzyszącej w porodzie

23 Mar 2019 10:00 - 11:00

Z okazji Światowego Tygodnia Douli zapraszamy na wyjątkową sobotę w Klubie Rodziców! Zapraszamy na spotkanie przyszłych rodziców, a szczególnie przyszłych ojców. Wspólnie zmierzymy się z tematem roli osoby towarzyszącej w czasie porodu. Na spotkaniu:

• porozmawiamy o tym, kogo można zabrać ze sobą do porodu
  • pochylimy się nad potrzebami kobiety rodzącej i jej partnera
  • zastanowimy się, jakie obawy mogą towarzyszyć osobie towarzyszącej w porodzie
  • przedyskutujemy, jakie umiejętności mogą przydać się w czasie porodu, aby dobrze wspierać rodzącą
Spotkanie warsztatowe potrwa godzinę. Po nim zapraszamy do mniej formalnej dyskusji w przestrzeni Klubu.

Warsztat: Masaż w porodzie

23 Mar 2019 12:00 - 13:00

Z okazji Światowego Tygodnia Douli zapraszamy na wyjątkową sobotę w Klubie Rodziców! Zapraszamy na spotkanie przyszłych rodziców, a szczególnie przyszłych ojców. Będziemy rozmawiać o masażu, jako formie niefarmakologicznego łagodzenia bólu porodowego. Na spotkaniu pokażemy:

• kilka przydatnych technik, które mogą przydać się w trakcie porodu
  • co może zostać użyte do masażu
  • rebozo - meksykański szal, który może być użyteczny tak na sali porodowej, jak i w domu w czasie połogu

Warsztat: Jakie masz prawa na porodówce?

25 Mar 2019 12:30 - 13:30

Już niedługo ma urodzić się twoje dziecko. Czeka Cię pewnie poród szpitalny, a potem kilka dni hospitalizacji. Zapraszamy Cię na spotkanie, na którym porozmawiamy o tym:

• czego spodziewać się po przyjeździe do szpitala
  • jakie prawa przysługują pacjentowi w szpitalu, ze szczególnym uwzględnieniem porodu
  • czy na wszystkie procedury szpitalne trzeba wyrażać zgodę
  • jak domagać się respektowania swoich praw, gdy dochodzi do ich łamania

Warsztat: Wsparcie – najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

1 Kwi 2019 10:00 - 11:00

Wsparcie to dla wielu osób trudne słowo. Wspieranie to dla wielu osób trudne zadanie. Jednak poród, szczególnie ten pierwszy, potrzebuje wiele wsparcia. Mierząc się z czymś nowym i nieznanym, wiele kobiet odczuwa ogromną ilość emocji. Na warsztacie porozmawiamy o tym:

• kiedy i jakiego wsparcia potrzebuje kobieta przed, w trakcie i po porodzie
  • kto może wsparcie zaoferować
  • kim jest doula
  • gdzie jej szukać i jak wygląda jej praca

Połóg - dlaczego warto o nim pomyśleć zanim urodzisz?

29 Kwi 2019 10:00 - 11:00

Temat połogu najczęściej nie pojawia się w rozmyślaniach młodych rodziców, póki jego czas nie nadejdzie. Przygotowując się do narodzin dziecka, prawie wszyscy myślą o porodzie, jako najtrudniejszym i najbardziej nieprzewidywalnym. Jednak to co następuje potem, zaskoczyło już niejednego rodzica. Warto przemyśleć:

• czym jest połóg i dlaczego warto się do niego przygotować?
  • jakie emocje towarzyszą temu okresowi?
Porozmawiamy:
  • o kluczowej roli dobrego wsparcia w tym właśnie momencie
  • o fizjologii samego procesu
  • o emocjach towarzyszących mamie i być może tacie malucha
  • o tym gdzie szukać pomocy, gdy pojawiają się trudności (laktacyjne, połogowe, emocjonalne)
  • o budowaniu swojej wioski dobrego wsparcia, aby żadne "dobre rady życzliwych" nie podcinały wątłych jeszcze, dopiero rozwijających się skrzydeł młodych rodziców, a szczególnie młodej mamy

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty, skontaktuj się z nami: oddzwonimy i ustalimy terminy i zasady współpracy.