Przygotowanie do porodu

Warsztaty przygotowujące do porodu

Poród to jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu kobiety

Wraz z narodzinami dziecka rodzi się również matka. To wielka zmiana dla całej rodziny.

Zapraszamy Was na spotkania, które pomogą przygotować się do tego wyjątkowego wydarzenia i pomogą uporządkować zdobyte już wcześniej informacje. Oswoją także z emocjami, które mogą pojawić się w okresie okołoporodowym, a także podpowiedzą gdzie szukać pomocy w razie trudności.

Szczegółowa tematyka omawiana podczas naszych warsztatów to na przykład:

• przygotowanie do połogu, czyli o co możesz zatroszczyć się jeszcze przed porodem
  • przygotowanie do porodu
  • rola osoby towarzyszącej przy porodzie
  • niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego

Przy okazji, zapraszamy do Galerii zdjęć pięknych mam oczekujących dzieci.

Zapraszamy także do Wypożyczalni, gdzie można zaopatrzyć się w sprzęt przydatny po porodzie.

Połóg - dlaczego warto o nim pomyśleć zanim urodzisz

4 Lut 2019 11:00 - 12:30

Temat połogu najczęściej nie pojawia się w rozmyślaniach młodych rodziców, póki jego czas nie nadejdzie. Przygotowując się do narodzin dziecka, prawie wszyscy myślą o porodzie, jako najtrudniejszym i najbardziej nieprzewidywalnym. Jednak to co następuje potem, zaskoczyło już niejednego rodzica. Warto przemyśleć:

• czym jest połóg i dlaczego warto się do niego przygotować?
  • jakie emocje towarzyszą temu okresowi?
Porozmawiamy:
  • o kluczowej roli dobrego wsparcia w tym właśnie momencie
  • o fizjologii samego procesu
  • o emocjach towarzyszących mamie i być może tacie malucha
  • o tym gdzie szukać pomocy, gdy pojawiają się trudności (laktacyjne, połogowe, emocjonalne)
  • o budowaniu swojej wioski dobrego wsparcia, aby żadne "dobre rady życzliwych" nie podcinały wątłych jeszcze, dopiero rozwijających się skrzydeł młodych rodziców, a szczególnie młodej mamy
Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Rodziców prowadzonego przez Stowarzyszenie Daleko Więcej.

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty, skontaktuj się z nami: oddzwonimy i ustalimy terminy i zasady współpracy.