Warsztat: Akcja adaptacja

wtorek, 28 Maj 2019

Żłobek czy przedszkole to zupełnie nowy etap dla dzieci, ale i dla ich rodziców. Jak przygotować siebie i dziecko do tej zmiany?

Na warsztatach porozmawiamy o tym:

• czy dziecko jest już gotowe?
  • czy rodzice są już gotowi?
  • czym kierować się wybierając miejsce, do którego chcemy posłać swoje dziecko?
  • jak ułatwić dziecku adaptację?
  • jak radzić sobie z trudnościami, jeśli takie się pojawią?
  • czym różni się codzienność w placówce od codzienności w domu, szczególnie w obszarze samodzielności i samoobsługi?
  • jakie nowe wyzwania pojawiają się w kwestiach relacji rówieśniczych, przestrzegania zasad, spełniania oczekiwań i jak się ma do tego dobra komunikacja z przedszkolem czy żłobkiem?

Dla kogo jest ten warsztat:

• dla mam przygotowujących się do powrotu do pracy
  • dla rodziców, którzy planują posłać starsze rodzeństwo do przedszkola, gdy w rodzinie pojawi się lub już się pojawiło młodsze rodzeństwo
  • dla rodziców dzieci, które w najbliższych miesiącach będą rozpoczynać przygodę ze żłobkiem, przedszkolem lub klubem malucha

Zapraszamy serdecznie!

Kinga Pukowska