Warsztat: Akwarelowe malowanie dla mam

*zapisujemy tylko dorosłych

Warsztaty dla mam.

Malować może każdy, przyjdź i sprawdź jak relaksujące jest malowanie akwarelami.

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Warsztat: Początki karmienia piersią

29 kw. 2024

Karmienie piersią to piękny czas dla mamy i dziecka. Jednak nie zawsze to, co wydawałoby się naturalne, przychodzi z łatwością.

Zapraszamy na spotkanie przede wszystkim przyszłych rodziców, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę o naturalnym karmieniu noworodków i niemowląt.

W czasie spotkania porozmawiamy o tym:

• kiedy rozpoczyna się produkcja mleka
  • ile mleka potrzebuje noworodek
  • czy trzeba przygotowywać piersi w ciąży do karmienia
  • jakie sytuacje są fizjologiczne i naturalne, a jakie wymagają fachowego wsparcia
  • gdzie szukać pomocy w razie wystąpienia trudności w karmieniu piersią

Zapraszamy także mamy, które karmią lub już zakończyły karmienie piersią i chciałyby podzielić się swoim doświadczeniem.

*Zapisujemy tylko dzieci

Zapraszamy dzieci od 2 r.ż. na różnorodne zajęcia twórcze, w czasie których będziemy ćwiczyć umiejętności manualne wykonując proste, kreatywne prace plastyczne. Zapoznamy dzieciaczki z różnymi materiałami i przyborami plastycznymi, nauczymy kleić, malować, rysować, wycinać, ozdabiać, nawlekać, przeplatać. Będziemy ćwiczyć małe rączki, tworzyć coś z niczego, bawiąc się poznawać kolory, kształty i różne zależności. A wszystko to w miłej, swobodnej atmosferze, w bezpiecznym towarzystwie rodziców.

Zachęcamy do założenia swobodnych ubrań, które mogą się pobrudzić lub o zabranie ubrań na zmianę.

W zajęciach może również uczestniczyć starsze rodzeństwo naszych klubowiczów (dzieci w wieku 3-6 lat)

Temat: wiosenna łąka – praca grupowa – prosta praca plastyczna łącząca wyklejanie, malowanie farbami, wypełnianie gotowymi elementami dużej przestrzeni.

Spotkanie: Sztuka mówienia NIE

30 kw. 2024

Spotkamy się porozmawiać o „NIE”.

Kiedyś była taka teoria by dzieci nigdy nie słyszały słowa „NIE”, czy słusznie?

O co chodzi z odmawianiem?

Opowiem Wam też trochę co Jesper Juul mówił o mówienie NIE w książce „Nie z miłości”

Warsztat: Początki karmienia piersią

30 kw. 2024

W czasie spotkania porozmawiamy o tym:

• kiedy rozpoczyna się produkcja mleka
  • ile mleka potrzebuje noworodek
  • czy trzeba przygotowywać piersi w ciąży do karmienia
  • gdzie szukać pomocy w razie wystąpienia trudności w karmieniu piersią

*Zapisujemy tylko dzieci w wieku 0-3 lata.

Zajęcia umuzykalniające mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.

Warsztat: Malowanie dla dzieci

6 maj 2024

Malowanie farbami to jedna z najwspanialszym dziecięcych aktywności.

Będzie na pewno:

• brudno
  • wesoło
  • kolorowo
Konieczne są ubrania robocze!

Bardzo prosimy o przyniesienie dzieciom odzieży zabezpieczającej przed ubrudzeniem lub przyjście w ubraniach, które mogą się pobrudzić. Zależy nam na dziecięcej swobodzie.

Warsztat: Zajęcia muzyczne – Gordonki

Warsztat: Zajęcia muzyczne - Gordonki
6 maj 2024

Gordonki to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat). Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata dźwięków.

Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja), dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu.

Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię

6 maj 2024

Doświadczanie świata wszystkimi zmysłami – zapraszamy na 60 minut wspólnej zabawy.

Zabawy sensoryczne to czas brudzenia się, kreatywności i spontanicznej twórczości.

7 maj 2024

Maria Montessori była pedagogiem, antropologiem, a także jedną z pierwszych włoskich lekarek. Swoje życie poświęciła pracy z dziećmi z różnych środowisk. Bazując na wieloletnim doświadczeniu stworzyła metodę, która wszechstronnie wspiera rozwój dziecka.

Wedle teorii Marii Montessori, dzieci do 6 roku życia są odkrywcami, poznającymi otaczający je świat wszystkimi zmysłami.

*Zapisujemy tylko dorosłych

Mamom czasem ciężko jest wybrać się na zajęcia fitness, no bo kto w tym czasie zajmie się ich dzieckiem? Dlatego w Klubie Rodziców na ćwiczenia zapraszamy mamy razem z dziećmi.

Zajęcia z elementami jogi i pilatesu, idealne jako pierwsze spotkanie z aktywnością ruchową po okresie połogu, ale także jako uzupełnienie codziennej matczynej rutyny.

Na zajęcia zapraszamy mamy po okresie połogu. Zalecamy także kontrolę u lekarza prowadzącego w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań medycznych.

Warsztat: Zajecia muzyczne – Śpiewogranki

Warsztat: Zajecia muzyczne - Śpiewogranki

Warsztat: Malowanie dla dzieci

10 maj 2024

Malowanie farbami to jedna z najwspanialszym dziecięcych aktywności.

Na zewnątrz szaro-buro, dodajmy codzienności więcej kolorów na papierze i… pewnie nie tylko tam :))

Będzie na pewno:

• brudno
  • wesoło
  • kolorowo
Konieczne są ubrania robocze!

Warsztat: Akwarelowe malowanie dla mam

*zapisujemy tylko dorosłych

Warsztaty dla mam.

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Warsztat: Zajęcia muzyczne – Gordonki

Warsztat: Zajęcia muzyczne - Gordonki

Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię

*Zapisujemy tylko dzieci

Spotkanie: Granice rodzice, granice dziecka.

14 maj 2024

O co chodzi z tymi granicami? Jedni piszą o ich braku, o konieczności stawiania, o tym że dzieci bez stawiania im granic są rozpieszczone i roszczeniowe.

Jesper Juul twierdził, że granic nie trzeba stawiać, bo one po prost są. Każdy je ma, tylko nie każdy jasno komunikuje gdzie one są.

Na spotkaniu porozmawiamy o roli granicy i co się dzieje, kiedy (czasem notorycznie) pozwalamy, by były przekraczane.

• uczą pracy i współżycia w zespole.

Spotkanie: Granice rodzice, granice dziecka.