Spotkanie z Patrycją Sołtysik – o długim karmieniu piersią

Marcowe spotkanie z cyklu Mleczne wsparcie dotyczyło tematu długiego karmienia piersią. To ciekawy temat, bo dla każdego „długo” oznacza coś innego. Miło nam, że nasze zaproszenie przyjęła Pani Patrycja Sołtysik, prezes Fundacji Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca, mama Stasia, który nadal, w wieku ponad dwóch lat, jest karmiony mlekiem mamy.

Na spotkaniu poruszone zostały różne kwestie związane z karmieniem piersią, ale szczególnie z długim karmieniem. Pani Patrycja opowiedziała o swoich doświadczeniach, także tych trudnych, związanych z wyzwaniami jakie niesie ze sobą karmienie i stała opieka nad dzieckiem.

Mówiliśmy o tym, dlaczego warto karmić dłużej i co to znaczy „długo”. Poruszone zostały kwestie stereotypów, z jakimi muszą zmagać się mamy decydujące się na karmienie powyżej roku. Obalone także zostało kilka mitów związanych z długim karmieniem piersią, jak choćby ten, że mleko po roku karmienia zmienia się w wodę 🙂 . Doświadczone mamy opowiedziały także o łączeniu karmienia piersią z powrotem do pracy.

Dużą wartością spotkań z cyklu „Mleczne Wsparcie” jest zawiązująca się w ich trakcie wspólnota doświadczeń. Wiele mam przeżywa trudne chwile związane ze swoim macierzyństwem. Niepewność, brak wsparcia i wiary w siebie może prowadzić do frustracji i wyczerpania, a odosobnienie dodatkowo potęguje negatywne odczucia. Dlatego tak ważne jest wsparcie i zrozumienie wśród podobnych sobie.

Podobne spotkania odbywają się co miesiąc, zapraszamy po szczegóły na stronę projektu Mleczne Wsparcie.

  Więcej informacji o działalności Pani Patrycji Słowik znaleźć można na facebookowej stronie Fundacji Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca.