Spotkanie z Agatą Aleksandrowicz – Hafija jeszcze raz o karmieniu piersią

W wakacyjną niedzielę 26 sierpnia 2018 roku, na zaproszenie Fundacji Polekont, Hafija przyjechała do Krakowa, aby poprowadzić dwa spotkania warsztatowe dla rodziców zainteresowanych tematem łagodnego zakończenia karmienia piersią. Mimo trwających wakacji zgłosiła się spora grupa zainteresowanych tematem rodziców.

Agata Aleksandrowicz jest założycielką bloga Hafija.pl, który stanowi kompendium wiedzy o rodzicielstwie i karmieniu piersią, będąc tym samym jednym z najbardziej wpływowych blogów w Polsce. Agata jest dyplomowaną promotorką karmienia piersią i Wiceprezeską Zarządu Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Spotkania dotyczyło łagodnego zakończenia karmienia piersią i było przeznaczone dla rodziców dzieci po szóstym miesiącu życia.

Poruszone zostały między innymi następujące tematy:

• zalety karmienia piersią
  • związek pomiędzy odstawieniem od piersi, a rozszerzaniem diety
  • kto powinien decydować o momencie odstawienia dziecka
  • od czego zacząć odstawienie
  • sposoby na wsparcie dziecka w czasie odstawiania od piersi
  • samoodstawienie

To już drugie spotkanie z Agatą Aleksandrowicz organizowane przez Fundację Polekont (tutaj o Pierwszym spotkaniu z Hafiją). Biorąc pod uwagę zainteresowanie uczestników, mamy nadzieję, że nie ostatnie.