Warsztat: Zajecia muzyczne – Śpiewogranki

Warsztat: Zajecia muzyczne - Śpiewogranki

*Zapisujemy tylko dzieci w wieku 0-3 lata.

Zajęcia umuzykalniające mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.

*Zapisujemy tylko dorosłych

Mamom czasem ciężko jest wybrać się na zajęcia fitness, no bo kto w tym czasie zajmie się ich dzieckiem? Dlatego w Klubie Rodziców na ćwiczenia zapraszamy mamy razem z dziećmi.

Zajęcia z elementami jogi i pilatesu, idealne jako pierwsze spotkanie z aktywnością ruchową po okresie połogu, ale także jako uzupełnienie codziennej matczynej rutyny.

Na zajęcia zapraszamy mamy po okresie połogu. Zalecamy także kontrolę u lekarza prowadzącego w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań medycznych.

18 lip 2024

Doświadczanie świata wszystkimi zmysłami – zapraszamy na 60 minut wspólnej zabawy.

Zabawy sensoryczne to czas brudzenia się, kreatywności i spontanicznej twórczości.

Warsztat: Akwarelowe malowanie dla mam

19 lip 2024

Warsztaty dla mam – akwarele.

Malowanie jest jak medytacja.

Akwarele są wdzięczne i dają wiele możliwości wykorzystania ich uroku.

Zapraszamy mamy do wspólnej pracy pod czujnym okiem Gosi i Magdy z Przetwórni Wspomnień.

Spotkanie: Nowe dziecko w rodzinie

19 lip 2024

Kiedy w rodzinie pojawia się drugie, czy też kolejne dziecko, wszystko się zmienia.

Starsze rodzeństwo nie zawsze dobrze radzi sobie z nową sytuacją, co manifestuje na wiele różnych sposobów.

Porozmawiajmy:

• jak przygotować starszaka do roli starszego brata czy siostry?
  • na co zwrócić uwagę, gdy zaczynają pojawiać się trudności?
  • jak wspierać malucha w trudnych emocjach i czego absolutnie nie robić?

Konieczne są ubrania robocze!

Bardzo prosimy o przyniesienie dzieciom odzieży zabezpieczającej przed ubrudzeniem lub przyjście w ubraniach, które mogą się pobrudzić. Zależy nam na dziecięcej swobodzie.

*Zapisujemy tylko dzieci

Zapraszamy dzieci od 2 r.ż. na różnorodne zajęcia twórcze, w czasie których będziemy ćwiczyć umiejętności manualne wykonując proste, kreatywne prace plastyczne. Zapoznamy dzieciaczki z różnymi materiałami i przyborami plastycznymi, nauczymy kleić, malować, rysować, wycinać, ozdabiać, nawlekać, przeplatać. Będziemy ćwiczyć małe rączki, tworzyć coś z niczego, bawiąc się poznawać kolory, kształty i różne zależności. A wszystko to w miłej, swobodnej atmosferze, w bezpiecznym towarzystwie rodziców.

Zachęcamy do założenia swobodnych ubrań, które mogą się pobrudzić lub o zabranie ubrań na zmianę.

W zajęciach może również uczestniczyć starsze rodzeństwo naszych klubowiczów (dzieci w wieku 3-6 lat)

Temat: wiosenna łąka – praca grupowa – prosta praca plastyczna łącząca wyklejanie, malowanie farbami, wypełnianie gotowymi elementami dużej przestrzeni.

Kogóż z nas nie czekają na wakacyjne podróże małe i duże?!

Czy to las, góry czy morze, lokalnie czy egzotycznie przed nami oprócz zasłużonego wypoczynku także całkiem sporo zasadzek w postaci pamiątek, słodkości i innych manifestacji wakacyjnego dobrobytu.

Jak odnaleźć się w gąszczu roszczeń naszej pociechy nie tracąc przy tym głowy i fortuny?

Porozmawiajmy o sposobach na to aby wakacje były miłym czasem niezależnie od dziecięcych zachcianek i marketingowych chwytów kurierowych sprzedawców.

Warsztat: Zajęcia muzyczne – Śpiewogranki

Warsztat: Zajęcia muzyczne - Śpiewogranki

Warsztat: Zajęcia muzyczne – Gordonki

Warsztat: Zajęcia muzyczne - Gordonki
24 lip 2024

Gordonki to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat). Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata dźwięków.

Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja), dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu.

Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię

Warsztat: Zajecia muzyczne – Śpiewogranki

Warsztat: Zajecia muzyczne - Śpiewogranki

Warsztat: Krosna i tkanie – podstawy

Warsztat: Krosna i tkanie - podstawy
25 lip 2024

Szydełkujemy, haftujemy, robimy na drutach – teraz pora na krosna!

Magda zaprasza chętnych do wspólnego tkania. Reguluje, relaksuje, a do tego daje piękne efekty.

Mamy kilka krosien do użytku w czasie zajęć, nie musisz mieć własnych

Zapewniamy osnowę i włóczki. Jeśli w domu zalegają Ci gdzieś resztki włóczek możesz przynieść do klubu i podzielić się z innymi. Im więcej kolorów i faktur tym ciekawsze makatki można stworzyć!

Zapraszamy!

Malowanie farbami to jedna z najwspanialszym dziecięcych aktywności.

Na zewnątrz szaro-buro, dodajmy codzienności więcej kolorów na papierze i… pewnie nie tylko tam :))

Warsztat: Krosna i tkanie – podstawy

Warsztat: Krosna i tkanie - podstawy
26 lip 2024

Szydełkujemy, haftujemy, robimy na drutach – teraz pora na krosna!

Wymagania: własne krosna!

My zapewniamy osnowę i włóczki. Jeśli w domu zalegają Ci gdzieś resztki włóczek możesz przynieść do klubu i podzielić się z innymi. Im więcej kolorów i faktur tym ciekawsze makatki można stworzyć!

Zapraszamy!

Spotkanie: Dziecięce konflikty

30 lip 2024

Tym razem przyjrzymy się najczęstszym konfliktom między dziećmi, co stoi za nimi od strony rozwoju psychicznego?

I najważniejsze- jak wspierać dzieci w konflikcie aby stały się okazją do lepszego poznania siebie i innych?

Poznamy i przećwiczymy kilka prostych narzędzi do wspierania milusińskich w empatycznym przeżywaniu konfliktów. Zapraszamy!

Warsztat: Zajęcia muzyczne – Śpiewogranki

Warsztat: Zajęcia muzyczne - Śpiewogranki