22 paź 2024

Samoregulacja to w dużym skrócie świadomość otaczającego nas otoczenia, oraz umiejętność obniżania napięcia które generuje. Każdy rodzic małych dzieci już przy tak okrojonej definicji może doznać uczucia że samoregulacja jest dla niego niedostępnym ideałem. Są jednak sposoby na to aby nawet w największych chaosie i codziennym rozgardiaszu znaleźć dla siebie chwilę na głębszy oddech. Zajrzyj do Klubu i posłuchaj jak można to zrobić 🙂

*Zapisujemy tylko dzieci w wieku 0-3 lata.

Zajęcia umuzykalniające mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.

*Zapisujemy tylko dzieci

Zapraszamy dzieci od 2 r.ż. na różnorodne zajęcia twórcze, w czasie których będziemy ćwiczyć umiejętności manualne wykonując proste, kreatywne prace plastyczne. Zapoznamy dzieciaczki z różnymi materiałami i przyborami plastycznymi, nauczymy kleić, malować, rysować, wycinać, ozdabiać, nawlekać, przeplatać. Będziemy ćwiczyć małe rączki, tworzyć coś z niczego, bawiąc się poznawać kolory, kształty i różne zależności. A wszystko to w miłej, swobodnej atmosferze, w bezpiecznym towarzystwie rodziców.

Zachęcamy do założenia swobodnych ubrań, które mogą się pobrudzić lub o zabranie ubrań na zmianę.

W zajęciach może również uczestniczyć starsze rodzeństwo naszych klubowiczów (dzieci w wieku 3-6 lat)

23 paź 2024

Gordonki to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat). Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata dźwięków.

Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja), dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu.

Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię

*Zapisujemy tylko dorosłych

Mamom czasem ciężko jest wybrać się na zajęcia fitness, no bo kto w tym czasie zajmie się ich dzieckiem? Dlatego w Klubie Rodziców na ćwiczenia zapraszamy mamy razem z dziećmi.

Zajęcia z elementami jogi i pilatesu, idealne jako pierwsze spotkanie z aktywnością ruchową po okresie połogu, ale także jako uzupełnienie codziennej matczynej rutyny.

Na zajęcia zapraszamy mamy po okresie połogu. Zalecamy także kontrolę u lekarza prowadzącego w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań medycznych.

Warsztat: Zajecia muzyczne – Gordonki

Warsztat: Zajecia muzyczne - Gordonki

Warsztat: Zabawy sensoryczne dla dzieci

24 paź 2024

Doświadczanie świata wszystkimi zmysłami – zapraszamy na 60 minut wspólnej zabawy.

Zabawy sensoryczne to czas brudzenia się, kreatywności i spontanicznej twórczości.

Prosimy o przyjście w swobodnych ubraniach, które mogą dzieci pobrudzić.

Warsztat: Akwarelowe malowanie dla mam

25 paź 2024

Warsztaty dla mam – akwarele.

Malowanie jest jak medytacja.

Akwarele są wdzięczne i dają wiele możliwości wykorzystania ich uroku.

Zapraszamy mamy do wspólnej pracy pod czujnym okiem Gosi i Magdy z Przetwórni Wspomnień.

Warsztat: Zabawy sensoryczne dla dzieci

25 paź 2024

Prosimy o przyjście w swobodnych ubraniach, które mogą dzieci pobrudzić.

Warsztat: Mleczne Wsparcie

28 paź 2024

Wracają spotkanie Mlecznego Wsparcia!

Spotkania w cyklu Mleczne Wsparcie mają charakter grupy wsparcia. To miejsce gdzie młode mamy, a także kobiety oczekujące narodzin swojego dziecka, mogą spotykać się i wymieniać doświadczeniami i wątpliwościami. To miejsce, gdzie słuchamy i rozmawiamy, ale nie oceniamy. Nie krytykujemy decyzji i wyborów, natomiast wspieramy w chwilach słabości, pomagamy znaleźć najlepsze rozwiązania oraz wymieniamy się wartościowymi kontaktami do wspierających specjalistów. Jest to grupa stworzone przez matki dla matek.

Przybywajcie!

O Mlecznym Wsparciu można także przeczytać tutaj.

Warsztat: Akwarelowe malowanie dla mam

*zapisujemy tylko dorosłych

Warsztaty dla mam.

Malować może każdy, przyjdź i sprawdź jak relaksujące jest malowanie akwarelami.

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

*Zapisujemy tylko dzieci

Temat: wiosenna łąka – praca grupowa – prosta praca plastyczna łącząca wyklejanie, malowanie farbami, wypełnianie gotowymi elementami dużej przestrzeni.

Spotkanie: Anatomia konfliktu

29 paź 2024

Konflikt dotyczy każdej rodziny. Nie da się żyć obok siebie i nigdy nie doświadczyć konfliktu. Kłócimy się o sprawy błahe i poważne. Czasem konflikt narasta i wybucha z ogromną siłą.

• Jak sobie radzić z konfliktem w rodzinie?
  • Kiedy potrzebna jest pomoc i kogo?
  • Na czym polegają mediacje?
  • Co to jest zasada „win – win”?
  • I dlaczego tak ważne w tym wszystkim jest dbanie o siebie?

Spotkanie: Anatomia konfliktu

29 paź 2024

• Jak sobie radzić z konfliktem w rodzinie?
  • Kiedy potrzebna jest pomoc i kogo?
  • Na czym polegają mediacje?
  • Co to jest zasada „win – win”?
  • I dlaczego tak ważne w tym wszystkim jest dbanie o siebie?

Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię

Warsztat: Zajecia muzyczne – Gordonki

Warsztat: Zajecia muzyczne - Gordonki

Warsztat: Mleczne Wsparcie

Przybywajcie!

O Mlecznym Wsparciu można także przeczytać tutaj.