Warsztat: Poniedziałek z doulą

Klub Rodziców Kurczaba

poniedziałek, 31 sie 2020

Spotkania Mleczne wsparcie

Spotkania w cyklu Mleczne Wsparcie mają charakter grupy wsparcia. To miejsce gdzie młode mamy, a także kobiety oczekujące narodzin swojego dziecka, mogą spotykać się i wymieniać doświadczeniami i wątpliwościami. To miejsce, gdzie słuchamy i rozmawiamy, ale nie oceniamy. Nie krytykujemy decyzji i wyborów, natomiast wspieramy w chwilach słabości, pomagamy znaleźć najlepsze rozwiązania oraz wymieniamy się wartościowymi kontaktami do wspierających specjalistów. Jest to grupa stworzone przez matki dla matek.

W ramach comiesięcznych spotkań rozmawiamy o cieniach i blaskach macierzyństwa, a szczególnie tematach związanych z karmieniem piersią. Wiemy, że to co naturalne, nie zawsze jest łatwe i czasem wymaga wiele siły i samozaparcia. Wspólne dzielenie się doświadczeniami, również tymi trudnymi, wzmacnia i zwiększa szansę na zalezienie właściwych rozwiązań. Pomagamy przygotować się tym, którzy są dopiero na początku mlecznej drogi, przekazujemy namiary na dobrych specjalistów, oswajamy z najczęstszymi trudnościami.

Podczas spotkań Mlecznego Wsparcie nie diagnozujemy i nie doradzamy medycznie, gdyż naszym celem nie jest zastąpienie opinii specjalisty. Chcemy wspierać, szukać możliwych opcji i dzielić się doświadczeniami.

Klub Rodziców Kurczaba

Zapraszamy na poniedziałkowe spotkania z doulą.

Co będzie się na nich działo?

Wszystko zależy od Was!

Zapraszamy przyszłych rodziców na spotkania przygotowujące do porodu czy karmienia piersią. Będziemy rozmawiać też:

• o naturalnych metodach łagodzenia bólu porodowego,
  • roli partnera,
  • wyborze szpitala,
  • pakowaniu torby do porodu,
  • o tym jak wygląda połóg i jak się do niego przygotować,
  • o tym kim jest doula i czym różni się od położnej,
  • o karmieniu piersią, trudnościach z ty związanych, nawałach, zastojach i innych „niespodziankach”
  • o łagodnym zakończeniu karmienia piersią
  • i wiele wiele innych

Wy wybieracie!

Na naszej grupie Facebookowej Magda będzie konsultować z Wami bieżące potrzeby i tematy. Zaproście do nas przyszłych rodziców, niech korzystają!

Magdalena Szaraniec

Klub Rodziców Fundacji Polekont