Spotkanie: Jak budować wsparcie w rodzinie z dzieckiem z niepełnosprawnością?

środa, 20 Lut 2019

Opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem to często niewyobrażalny wysiłek. Jak można więc pomóc rodzinie, która zmaga się z takim wyzwaniem?

Gościem środowego spotkania będzie Zofia Zięba-Baran, pielęgniarka pracująca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, która wspiera rodziców w trudnych sytuacjach związanych ze zdrowiem ich dziecka.

Na spotkaniu porozmawiamy o tym:

• jak organizować wsparcie, które najbardziej będzie odpowiadać potrzebom zarówno rodziców jak i dziecka z niepełnosprawnością
  • na co zwracać uwagę szukając pomocy
  • gdzie szukać kompetentnych osób, mogących wesprzeć rodziców dzieci z niepełnosprawnością
  • czego najbardziej potrzebują rodzice i rodziny, w których jeden z członków zmaga się z niepełnosprawnością

Spotkanie przeznaczone jest nie tylko dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością, ale również pozostałych Uczestników Klubu Rodziców. Wspólne rozmowy mogą przyczynić się do integracji z rodzicami, którzy z powodu trudności, jakie wiążą się z opieką nad dzieckiem z niepełnosprawnością, zagrożeni są izolacją i wykluczeniem społecznym.

Klub Rodziców Fundacji Polekont