Rejestracja


Krąg Opowieści Porodowych

Krąg Opowieści Porodowych

Klub Rodziców Dąbska
Wioski wsparcia

Data

piątek, 24 mar 2023

Godzina

19:30 – 21:30

Klub Rodziców Dąbska

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w różnorodnych wydarzeniach: warsztatach, zajęciach i spotkaniach ze specjalistami.

W Klubie Rodziców oferujemy:

 • ciekawe spotkania ze specjalistami
 • różnorodne warsztaty o tematyce związanej ze zdrowym stylem życia, rozwojem dzieci i podnoszeniem kompetencji rodzicielskich
 • zajęcia twórcze dla dzieci i dorosłych

Udział we wszystkich wydarzeniach Klubu Rodziców jest bezpłatny.

Na wszystkie wydarzenia Klubu Rodziców obowiązują zapisy.

Udział wymaga akceptacji Regulaminu Klubu Rodziców.

Wioski wsparcia

 

Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań dla rodziców wzmacniających, wspierających i przygotowujących do dorastania naszych dzieci. Moment, kiedy słodkie maluchy dojrzewają, szukają swojej tożsamości i oddalają się od rodziców, aby żyć własnym życiem, bywa trudny dla obu stron.

W trakcie cyklicznych spotkań:

 • spotykamy się razem
 • rozmawiamy o naszych bolączkach
 • dzielimy się doświadczeniami i trudnościami
 • pozwalamy innym spojrzeć z dystansem na frustrujące nas sytuacje
 • chwalimy się sukcesami i dobrymi chwilami z naszymi dziećmi

Dzielimy się swoimi doświadczeniami, rozmawiamy o konkretnych sytuacjach, wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań i dzielimy się wartościowymi lekturami, które mogą pomóc rodzicom zrozumieć, co dzieje się z ich dorastającym dzieckiem.

O wydarzeniu

Jak co roku, na zakończenie Międzynarodowego Tygodnia Douli, spotykamy się w kobiecym kręgu, w Kręgu Opowieści Porodowych.

Krąg Opowieści Porodowych to ogólnopolska inicjatywa, która rozpoczęła się w 2014 r. Jej założeniem jest, by jednego dnia spotkały się kobiety w różnych miejscach w Polsce (i nie tylko) i mówiły dobrze o porodzie. By kobiety, które spodziewają się dziecka, mogły posłuchać pięknych historii, a mamy, które mają trudne doświadczenia, nabrały pewności, że może być inaczej.

Uczestniczki spotkań to kobiety, które są matkami, spodziewają się dziecka lub dopiero je planują. Różnią się wiekiem, doświadczeniami, miejscem porodu czy sposobem, w jaki przyszło na świat ich dziecko. Łączy je chęć podzielenia się piękną historią lub chęć słuchania. Niektóre z nich w bezpiecznym Kręgu mają możliwość odkrycia ziarna mocy w swoim porodzie. Wierzymy, że z każdego doświadczenia można wydobyć piękno i moc.

Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Może wzmacniać, rozwijać i dawać ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko poruszyć i transformować. Sprawić, że po nim życie nabierze nowego wymiaru. Nasze kobiece ciała są wszak stworzone do rodzenia. Ale choć jesteśmy podobne, to każda z nas nosi w sercu inną opowieść. Zadziwiającą, intymną, piękną. Swoją własną: niepowtarzalną.

W bezpieczeństwie kręgu stworzymy razem przestrzeń na otwarcie się i podzielenie swoimi historiami porodowymi.

Prowadzenie

Magdalena Szaraniec

Miejsce wydarzenia

Klub Rodziców – Dąbska
ul. Dąbska 18D/LU5
Kraków , 31-572

Opłaty za wydarzenie

 • Udział w wydarzeniu: Wydarzenie bezpłatne
 • Dostępność

  Zgodnie z naszą Deklaracją dostępności, chcemy aby Klub rodziców, jako jeden z obszarów działalności Fundacji Polekont, był otwarty dla wszystkich.

  Jeżeli więc jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami i moglibyśmy w jakikolwiek sposób usunąć bariery stojące na drodze do skorzystania z oferty Klubu:

  Symbol dostępności
   

  Dołożymy wszelkich starań, żeby umożliwić uczestnictwo w Klubie każdemu chętnemu.

  Dni
  Godzin
  Minut
  Sekund