Szkoła Rodzenia

Warsztaty przygotowanie do porodu

sobota, 21 maj 2022
– niedziela, 22 maj 2022

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie dla rodziców oczekujących narodzin dziecka. Długo oczekiwana i bardzo długo przygotowywana, oto jest:  Szkoła Rodzenia organizowana przez Fundację Polekont.

Szkoła Rodzenia Fundacji Polekont to wyjątkowa propozycja: bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu pracy z kobietami w ciąży i ich partnerami, ale także z młodymi rodzicami. Bardzo mocno wierzymy, iż przygotowanie się do bycia rodzicem w trakcie ciąży, nie powinno koncentrować się na samym tylko porodzie.

Choć narodziny dziecka to ważna i wyjątkowa chwila, to jednak stanowi zaledwie początek waszej wielkiej przygody.

Co nas wyróżnia:
  • skupiamy się nie tylko na porodzie, ale patrzymy na początek rodzicielstwa szerzej: zwracając uwagę również na to, co czeka was po porodzie
  • pracujemy w małych, kameralnych grupach, tworząc intymną atmosferę, aby każdy mógł zadać swoje pytanie bez stresu i obaw
  • w Fundacji Polekont mamy długoletnie doświadczenie w przygotowywaniu do porodu i rodzicielstwa
  • pracujemy z przyszłymi rodzicami, a potem spotykamy ich już z dziećmi w naszych Klubach Rodziców: mamy dzięki temu informację zwrotną, jakie informacje najbardziej potrzebne są przed porodem i na co warto kłaść nacisk przygotowując się do nowej roli
  • w Fundacji Polekont jesteśmy pasjonatkami tematów rodzicielskich, a do współpracy zatrudniamy prawdziwych profesjonalistów: dbamy by wiedza, którą wam przekazujemy, była aktualna i na najwyższym poziomie
  • naszym celem nie jest uczyć was i przekonywać do jedynej słusznej drogi: naszą ambicją jest wspierać wasze kompetencje i wiarę we własne siły, bo to one są najważniejsze w każdej rodzicielskiej przygodzie

Ponieważ zależy nam na intymnym charakterze naszych spotkań, do udziału zapraszamy maksymalnie 5 par.

Plan

Ramowy plan naszych spotkań wygląda następująco:

Sobota, 21 maja 2022

W pierwszym dniu chcemy skupić się na przygotowaniach do samego porodu i czasu tuż po nim.

• 9:00 – Zapoznanie się i przedstawienia swoich oczekiwań
  • 9:30 – Spotkanie z położną. Bardzo merytorycznie: wszystko co chcecie wiedzieć o medycznej stronie porodu, zarówno naturalnego jak i cesarskiego cięcia
  • 12:00 – Spotkanie z doulą i promotorką karmienia piersią – część I:
    • o porodzie z punktu widzenia osoby wspierającej: jak się przygotować, kogo zaprosić do towarzystwa
    • co spakować ze sobą do szpitala
    • jak przygotować swój plan porodu
    • jakie są metody łagodzenia bólu, techniki masażu i pozycje ułatwiające rodzenie
  • 14:00 – Przerwa obiadowa
  • 15:00 – Spotkanie z doulą i promotorką karmienia piersią – część II:
    • o karmieniu piersią, które choć naturalne, potrafi sprawiać trudności nawet najbardziej świadomym i przygotowanym mamom
    • jak przebiega laktacja
    • co jest fizjologiczne, a co może budzić wasz niepokój
    • pozycje do karmienia
    • gdzie szukać pomocy i wsparcia
  • około 17:00 – 17:30 – Zakończenie pierwszego dnia

Przebieg zajęć i dokładne godziny przerw będą dostosowywane na bieżąco do potrzeb uczestników i dynamiki grupy.

Niedziela, 22 maja 2022

W drugim dniu więcej czasu poświęcimy na czas po porodzie: jak wystartować w rodzicielstwo w dobrym kierunku i gdzie szukać wsparcia, jeśli takie będzie potrzebne.

• 9:00 – Spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną
  • 11:00 – Opieka nad noworodkiem (ćwiczenia praktyczne)
  • 13:00 – Przerwa obiadowa
  • 14:00 – Połóg – czego się spodziewać
  • 15:30 – Elementy żywienia kobiet w ciąży i matek karmiących
  • 16:30 – Noszenie dzieci w chustach: kiedy zacząć, w czym nosić
  • około 17:30 – 18:00 – Zakończenie drugiego dnia

W siedzibie Fundacji Polekont mamy do waszej dyspozycji:

• wygodne krzesła, kanapę, fotel i pufy
  • kawę i herbatę przez cały czas trwania zajęć
  • toaletę

Obok naszej lokalizacji znajduje się kilka lokali gastronomicznych, można też zamówić jedzenie z dowozem na miejsce i zjeść przy stole w naszej sali.

Zasady uczestnictwa

Kupując udział w zajęciach naszej Szkoły rodzenia, kupujesz wejście dla pary. Możesz przyjść z parterem, ale – jeśli tak wolisz – możesz zabrać ze sobą przyjaciółkę, która będzie wspierać w porodzie, siostrę, koleżankę czy kogokolwiek innego.

Pamiętaj, że potwierdzeniem rezerwacji miejsca w Szkole Rodzenia jest rezerwacja i dokonanie płatności, zgodnie z Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Fundacje Polekont Istota Przywiazania.

Każda uczestnicząca w zajęciach para otrzyma komplet materiałów podsumowujących najważniejsze informacje.

Czekamy na was, do zobaczenia w maju!

Fundacja Polekont

Fundacja Polekont
ul. Dąbska 18D/LU5

• Udział w wydarzeniu (za parę): 500.00PLN (w okresie 2022-02-01 – 2022-04-30)