Warsztat: Karmienie piersią - fakty i mity

Warsztat: Karmienie piersią – fakty i mity

poniedziałek, 3 Cze 2019

Z wielu stron można usłyszeć, że karmienie piersią to naturalna i fizjologiczna czynność, do której każda matka została odpowiednio przygotowana przez naturę. W praktyce okazuje się jednak, że nie zawsze jest to takie proste.

Dlatego do karmienia piersią warto przygotować się jeszcze w czasie ciąży i nie chodzi tu wcale o szczególne “czynności przygotowawcze”, ale o rzetelną wiedzę, która pomoże przetrwać chwile kryzysu i przeciwstawić się “dobrym radom” otoczenia.

W czasie spotkania:

• obalimy najbardziej zaskakujące i powszechne mity dotyczące karmienia
  • opowiemy o tym, czego można spodziewać się w pierwszych dniach po narodzinach dziecka
  • podpowiemy, gdzie szukać wsparcia i pomocy, jeśli pojawią się laktacyjne trudności

Magdalena Szaraniec

Klub Rodziców Fundacji Polekont