Smyko-Multisensoryka® dzieci młodsze (8-18 miesięcy)

Oferta Fundacji

piątek, 7 Maj 2021

Długo oczekiwane, ogromnie popularne i świetnie wspierające dzieci we wszystkich obszarach rozwoju zajęcia Smyko-Multisensoryki ® w Fundacji Polekont!

Zapraszamy Was bardzo serdecznie na zajęcia z Lindą, która jak nikt inny, potrafi zaczarować dzieci i zaprosić ich do świata doświadczeń.

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie  w piątkowe przedpołudnia.

Są to zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej.

SMYKO – MULTISENSORYKA® to zajęcia o charakterze:

• Rozwojowym – wspierają całościowy rozwój dziecka.
  • Profilaktycznym – zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
  • Przesiewowym – prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka – jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
  • Edukacyjnym – rodzice i opiekunowie dowiadują się, w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę. Zabawowym – zajęcia odbywają się poprzez zabawę.
  • Nastawionym na proces – a nie na efekt. Na zajęciach najważniejsza jest sama zabawa i doświadczanie, a nie wykonanie konkretnej pracy plastycznej czy zadania.

Fundacja Polekont
ul. Dąbska 18D/LU5