Krąg Opowieści Porodowych

piątek, 26 mar 2021

Klub Rodziców Dąbska

Wioski wsparcia

Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań dla rodziców wzmacniających, wspierających i przygotowujących do dorastania naszych dzieci. Moment, kiedy słodkie maluchy dojrzewają, szukają swojej tożsamości i oddalają się od rodziców, aby żyć własnym życiem, bywa trudny dla obu stron.

W trakcie cyklicznych spotkań:

• spotykamy się razem
  • rozmawiamy o naszych bolączkach
  • dzielimy się doświadczeniami i trudnościami
  • pozwalamy innym spojrzeć z dystansem na frustrujące nas sytuacje
  • chwalimy się sukcesami i dobrymi chwilami z naszymi dziećmi

Dzielimy się swoimi doświadczeniami, rozmawiamy o konkretnych sytuacjach, wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań i dzielimy się wartościowymi lekturami, które mogą pomóc rodzicom zrozumieć, co dzieje się z ich dorastającym dzieckiem.

Jak co roku, na zakończenie Międzynarodowego Tygodnia Douli, spotykamy się w kobiecym kręgu, w Kręgu Opowieści Porodowych.

Krąg Opowieści Porodowych to ogólnopolska inicjatywa, która rozpoczęła się w 2014 r. Jej założeniem jest, by jednego dnia spotkały się kobiety w różnych miejscach w Polsce (i nie tylko) i mówiły dobrze o porodzie. By kobiety, które spodziewają się dziecka, mogły posłuchać pięknych historii, a mamy, które mają trudne doświadczenia, nabrały pewności, że może być inaczej.

Uczestniczki spotkań to kobiety, które są matkami, spodziewają się dziecka lub dopiero je planują. Różnią się wiekiem, doświadczeniami, miejscem porodu czy sposobem, w jaki przyszło na świat ich dziecko. Łączy je chęć podzielenia się piękną historią lub chęć słuchania. Niektóre z nich w bezpiecznym Kręgu mają możliwość odkrycia ziarna mocy w swoim porodzie. Wierzymy, że z każdego doświadczenia można wydobyć piękno i moc.

Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Może wzmacniać, rozwijać i dawać ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko poruszyć i transformować. Sprawić, że po nim życie nabierze nowego wymiaru. Nasze kobiece ciała są wszak stworzone do rodzenia. Ale choć jesteśmy podobne, to każda z nas nosi w sercu inną opowieść. Zadziwiającą, intymną, piękną. Swoją własną: niepowtarzalną.

W bezpieczeństwie kręgu stworzymy razem przestrzeń na otwarcie się i podzielenie swoimi historiami porodowymi.

Magdalena Szaraniec

Klub Rodziców – Dąbska