Okazja do świętowania – podwójna rocznica!

Początek roku to w Fundacji okazja do podwójnego świętowania rocznicy: w styczniu 2015 roku Fundacja Polekont – Istota Przywiązania została zarejestrowana, a 1. lutego 2019 otworzył się Klub Rodziców Fundacji Polekont.

Doulowe siostrzeństwo

Doula to przyjaciółka kobiet. Wspiera je w wyjątkowych chwilach, kiedy stają się matkami. Ale sama doula też potrzebuje wsparcia i wspólnoty, dlatego w 2012 roku powstało Stowarzyszenie Doula w Polsce. Tak poznałyśmy się z Magdą: wspólnie biorąc udział w szkoleniach, uczestnicząc w konferencjach, czy organizując krakowski Tydzień Douli. W 2014 roku podjęłyśmy wspólną decyzję o stworzeniu lokalnej organizacji w Krakowie, która miałaby działać na rzecz rodziców, rodziny, ale przede wszystkim kobiet.

Pierwsze projekty

Podwójna rocznica

Dość szybko po rejestracji, Fundacja zaczęła organizować spotkania i warsztaty, głównie dla kobiet. Prowadziłyśmy spotkania o karmieniu piersią, cykl spotkań „Pozytywnie o porodzie” oraz Mamo bądź FIT – zajęcia dla mam z dziećmi w wózkach prowadzone w Parku Lotników. Udało się także otrzymać środki z programu FIO Małopolska Lokalnie, dzięki którym prowadzony był projekt Mleczne Wsparcie, a później została otwarta Wypożyczalnia chust i nosideł. Oferta fundacyjnych warsztatów stale się powiększała. Zaczęłyśmy udzielać się też w krakowskich Klubach Rodziców oraz dzięki zaproszeniu ArtZony, w takich projektach jak Tydzień Bliskości czy Naturalnie Rodzinnie.

Klub Rodziców Fundacji Polekont

Końcem roku 2018, Fundacja Polekont wzięła udział w konkursie na Klub Rodziców w lokalu miejskim przy ul. Kurczaba. Po jego wygraniu rozpoczął się w naszej Fundacji zupełnie nowy czas, czas bezpośredniego kontaktu z Wami: spotkań, warsztatów, rozmów przy kawie. Działamy już rok! Spotykamy się codziennie, oczekujemy wraz z Wami na narodziny dzieci, patrzymy jak rosną i się rozwijają. Z ogromną radością witamy kolejnych gości.

Dziękujemy Wam bardzo za polecanie i przekazywanie informacji o naszym Klubie nowym rodzicom.

Staramy się, aby klubowe zajęcia były dla Was atrakcyjne i spełniające oczekiwania.

Co dalej?

Podwójna rocznica

Projekt Klub Rodziców teoretycznie kończy się 31 marca, ale cały czas pracujemy z nadzieją, że uda nam się go kontynuować. Chcemy nadal organizować dla Was wartościowe spotkania, których treść może być wsparciem w rodzicielskich zmaganiach.

Jednym ze szczególnie dla nas ważnych projektów jest Kobiecy krąg – porozmawiajmy o komunikacji. To sobotnie spotkania rodem z koła „gospodyń miejskich”: bez dzieci, za to z kawą, przekąską i ręczną robótką. Jest w ich trakcie czas na pogaduchy o życiu, na rozwój, naukę skutecznej i empatycznej komunikacji, wsparcie i zrozumienie innych kobiet oraz przede wszystkim na szczerość, oddech i zadbanie o siebie. Dziękujemy Wam za zaufanie i obecność. Mamy nadzieję, że spotkania na stałe wpiszą się w nasz comiesięczny harmonogram.

Mamy również taki plan, aby rozwijać się w świecie on-line. Powstała już Klubowa grupa facebookowa, które daje Wam możliwość kontaktu, a także wyrażenia sugestii co oferty naszego wspólnego Klubu. Myślimy nad wirtualnym miejscem wymiany treści, szczególnie dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach z powodów losowych, czy braku wolnych miejsc. Może będzie to oddzielna grupa na Facebook, może więcej treści na stronie Fundacji, a może podcast czy kursy on-line. Liczymy tutaj na Wasze wskazówki i sugestie. Bo przecież to właśnie dla Was działamy.

Dziękujemy

Podwójna rocznica

Nie byłoby tego wszystkiego bez Was.

Dlatego dziękujemy Wam za zaufanie i obecność. Motywujecie nas do ciągłego rozwoju.

To wielki zaszczyt móc towarzyszyć Wam na rodzicielskiej ścieżce. Z wielką radością patrzymy na Wasze dzieci, które rosną i rozwijają się. Po nich najbardziej widać upływ razem spędzonego czasu. Dzięki Wam i waszym dzieciom tak bardzo lubimy swoją pracę.

Do zobaczenia w Klubie!