Otwieramy Klub Rodziców!

Z radością informujemy, że od 1 lutego 2019 działa prowadzony przez naszą Fundację „Klub Rodziców z dziećmi do lat 3”. Spełniamy tym samym nasze marzenia o budowaniu miejskiej wioski dobrego wsparcia!

Powstałych z inicjatywy miejskiej Klubów Rodziców jest już w Krakowie aż 39. Większość z nich to ośrodki kultury, które w swojej ofercie posiadają zajęcie skierowane do rodziców z dziećmi do lat 3. Kilka Klubów, podobnie jak nasz, prowadzonych jest przez organizacje pozarządowe. Można je odwiedzać codziennie: uczestniczyć w oferowanych warsztatach i spotkaniach ze specjalistami oraz korzystać i bawić się w przestrzeni klubu poza czasem zorganizowanym.

Dlaczego chcemy prowadzić Klub?

Fundacja Polekont od 2015 roku wspiera krakowskich rodziców. Jako doule stale zajmujemy się tematami okołorodzicielskimi. Wiemy jak trudno bywa na samym początku macierzyństwa, ile pytań pojawia się jeszcze w czasie ciąży, jaka niepewność wiąże się z podejmowaniem różnych rodzicielskich decyzji.

Celem Klubów Rodziców jest wsparcie, integracja, edukacja i rozwój, co idealnie wpisuje się w zakres działań i misję naszej Fundacji. Dlatego naturalnie zaangażowaliśmy się w otwarcie kolejnego Klubu, tym razem w rejonie Bieżanowa i Prokocimia.

Jaki Klub chcemy tworzyć?

Fundacja Polekont ma spore doświadczenie we współpracy z krakowskimi Klubami Rodziców, gdzie prowadzimy różnego rodzaju zajęcia. Będziemy to robić nadal, równolegle z organizowaniem nowego miejsca przy ul. Kurczaba 2. Do znanych już warsztatów, mamy nadzieję dodać nowe wartościowe tematy, zgodne z oczekiwaniami i potrzebami naszych odbiorców – uczestników klubu.

Chcemy ten Klub tworzyć razem z Wami!

Będziemy prosić Was o wyrażenie swojego zdania na temat aktywności, jakie warto organizować w Klubie. A także jakich specjalistów chcielibyście zaprosić. Myślimy także o zajęciach sobotnich, przydatnych dla tych, którzy w ciągu tygodnia pracują i nie mogą dotrzeć do nas w dni robocze.

Naszym marzeniem jest, aby Klub stał się miejscem atrakcyjnym dla rodziców z dziećmi: wspierającym kompetencje rodzicielskie i inspirującym do ciekawej zabawy. Że to właśnie tutaj rodzice z dziećmi mogą przyjść, aby spędzić czas w przestrzeni bezpiecznej dla dzieci, poznać inne osoby w podobnej sytuacji życiowej i wymienić się doświadczeniami.

Co oferuje nasz Klub?

Na Stronie Klubu Rodziców znajdują się wszystkie niezbędne informacje:

  • godziny otwarcia
  • harmonogram zajęć
  • adres i mapka dojazdu
  • regulamin Klubu

Bardzo prosimy o zapisywanie się na warsztaty i spotkania. W godzinach otwarcia Klubu można przyjść z dzieckiem, poczęstować się herbatą lub kawą i skorzystać z przestrzeni wolnej zabawy.

Wszelkie aktywności w Klubie są bezpłatne.

Nasz Klub to miejsce przyjazne mamom karmiącym (dysponujemy wygodnym fotelem do karmienia), a także karmiącym tatom (do dyspozycji rodziców oddajemy podgrzewacz do butelek oraz krzesełko do karmienia).

Biblioteczka

Jesteśmy także w trakcie kompletowania biblioteki dla rodziców. Na klubowych półkach już znajdują się wartościowe pozycje. Można poczytać je na miejscu (jeśli tylko dzieci pozwolą) albo wypożyczyć do domu. Nasza biblioteka będzie stale rozwijana.

Każdy może dołożyć do niej ciekawą pozycję od siebie. Zapraszamy do kontaktu osoby, które chciałyby podzielić się z nami swoim księgozbiorem.

Zapraszamy

Klub Rodziców z małymi dziećmi to jedno z naszych fundacyjnych marzeń. Cieszymy się, że od lutego tego roku możemy je dla Was realizować. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie stworzyć wyjątkowe miejsce. Gdzie każda rodzicielska droga będzoe traktowana z szacunkiem. Gdzie nikt nikogo nie będzie oceniał, ale wspierał. I gdzie każdy będzie czuł się wysłuchany, a dzieci będą miały możliwość nieskrępowanej zabawy.

Zapraszamy Was do Klubu Rodzica przy ul. Kurczaba 2. Do zobaczenia!